پلاک ثبتی شما چیست؟

پلاک ثبتی شماره ای است كه هنگام ثبت ملک در اداره كل ثبت اسناد به يك ملک تعلق می گيرد. شماره پلاک ثبتی در سمت راست و بالای صفحه دوم سند مالكيت و تحت عنوان شماره ملک نوشته می شود و معمولا به صورت اصلی و فرعی به وسيله مميز از يكديگر مجزا گرديده است.

در صورتی كه ثبت درخواست به استناد اسناد عادی و قولنامه ها صورت گيرد، ارائه تعهد محضری (فرم تعهد كشف فساد) به همراه مدارک ارائه شده الزاميست.

تمامی امور تفكيک به منظور انتقال قطعات تفكيک شده به صورت مفروز (جداجدا)،در اداره ثبت اسناد و املاك انجام می گيرد

به اين ترتيب، از تفكيک به منظور انتقال قطعات تفكيک شده به صورت مفروز (جداجدا)، سند مالكيت مفروزی با ابطال سند اوليه و تنظيم تقسيم نامه استفاده می شود. تمامی امور تفكيک در اداره ثبت اسناد و املاك انجام می گيرد و بعد از تنظيم صورتمجلس تفكيكی سند مالكيت برای قطعات صادر و در صورت لزوم تفكيک برای مجزا شدن قطعات به منظور فروش از سوی صاحب آن انجام می گيرد.

و براساس آن ملک به قطعات كوچكتر تقسيم شده و به قطعات شماره های جديد، يعنی فرعی داده می شود. حدود و حقوق ارتفاقی جديد تعريف و پس از آخرين قطعه ای كه انتقال داده می شود، سند اوليه باطل می گردد. از تفكيک در تقسيم نامه ها نيز استفاده می شود. در تقسيم نامه ها، مالک بيش از يك نفر بوده و ممكن است يكی از ديگری سهم بيشتری برده و نوعی صلح صورت می گيرد.

در تقسيم نامه، ملک مشاع بوده و بعد از تفكيک، سند تقسيم نامه تنظيم می گردد. براساس صورتمجلس تفكيكی برای هر مالک مشاعی يک قطعه مفروزی تعيين و اسناد مالكيت مشاعی، همراه تقسيم نامه از سوی دفترخانه به اداره ثبت ارسال و در اين صورت، سند مالكيت مفروزی برای مالكان صادر می گردد.

اگر قصد ساخت و ساز یا بازسازی در منطقه ۱ شهرداری شیراز را دارید ، هم اکنون با شماره ۰۷۱۳۲۲۸۰۴۹۰ تماس بگیرید تا مشاوران با تجربه ما شما را راهنمایی کنند.

حتما از نمونه کارها و پروژه های اجرا شده در دفتر ما بازدید کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.